نمایندگی فروش پارکت و لمینت شهر موکت ایرانی
برای دیدن آلبوم کاغذ دیواری کلیلک کنید

نمایندگی فروش پارکت و لمینت شهر موکت ایرانی

شهر موکت ایرانی نمایندگی فروش و پارکت و لمینت در انواع برند های داخلی و خارجی میباشد . انتخاب نوع شرکت های تولید کننده و صادر کننده در شهر موکت ایرانی بر اساس تجربیات فروش متریال پارکت و لمینت میباشد .شهر موکت ایرانی با بکار گیری نصابان حرفه ای در زمینه نصب پارکت و لمینت در درجه اول توانسته خدمات شایانی را به مشتریان عزیز اریه دهد .  دز شهر موکت ایرانی انواع برندهای لمینت و پارکت ایرانی  مرغوب موجود است . لمینت و پارکت های صادراتی نیز اعم از لمینت و پارکت های چینی و لمینت ترک و لمینت آلمانی (تحت لیسانس ) موجود میباشد .

سوالی که پیش میآید در جه مهم:

معیار های انتخاب یک کف پوش مناسب لمینت و پارکت چیست ؟

مهمترین معیار انتخاب لمینت و پارکت در درجه اول شناخت خود پارکت و لمینت است ،یعنی ما بایر در ابتدا امر آگاه باشیم  که تفاوت های شایانی در کف پوش پارکت به صورت جدا و لمینت به صورت جدا موجود میباشد .ولی به دلیل عادت کردن و رواج شدن این محصول به نام پارکت و لمینت اکثرا عادت کرده اند که هر دو را به یک مشخصه درک کنند بنابراین ما ابتدا باید  فرق بین لمینت و پارکت بدانیم تا آن زمان  بهتر تصمیم بگیریم

فرق لمینت و پارکت ؟

پارکت :پارکت یک نوع کف پوش چوبی است و جنس آن کاملا ار چوب های طبیعی بوده ،چوب های طبیعی مثل کاج و بلوط و غیره و به دلیل آن حنس چوبی در کف و گرما خاص آن در ابعاد مختلف تولید شده و طراحی های زیبایی دارد .گاها به صورت پازلی و در درجه های  مختلف نصب میشوند و تفاوت آن با لمینت نداشتن ناخالص های مانند پی وی سی در جنس پارکت میباشد یعنی کاملا از نوع چوب های کاملا طبیعی درست شده و تفاوت مهم آن در مقاومت در مقابل آب و حشرا ت میباشد .لمینت ترکیبی از چوب و مواد سخت چوبی و پی وی سی میباشد و همین امر باعث تفاوت پارکت و لمینت مشود ولی به دلیل شباهت زیاد این دو نوع محصول به لمینت و پارکت  گفته میشودچون از نظر ظاهر کاملا الیاف چوبی فرم و مقداری ترکیبات چوب  را دارد . در واقع لمینت از مخلوط مواد چوبی با لایه مقوم hdf ساخته میشود (مواد مصنوعی ) این لایه مقاوم hdf لمینت را در مقابل آب و ضربات و سایش مقاوم نگه میدارد که این ویژگی لمینت در قالب ac یعنی ضریب مقاومت hdf  لمینت  محاسبه میشود . هر چه قدر مقدار ضریب hdf زیا باشد که معمولا در ایران ac 3 تا ac 5 این مقاومت بیشتر میباشد .در صورتیکه  پارکت چوبی همچنین مقاومتی تدارد ولی در عوض جنس آن کاملا طبیعی بوده و در فضای استفاده شده فوق العاده زیبا و حس چوب را القا میکند . بنابراین اتنخاب در زمینه انتخاب پارکت چوبی و لمینت کاملا با توجه به معیار های انتخابی و نوع مراقبت و استفاده این محصول در چه فضایی باید با دقت انتخاب شود .در این تصور یک مدل از پارکت چوبی از جنس کاج را میبینیم که به صورت پازلی نصب شده

یکی از تفاوتهای  مهم در پارکت و لمینت و فرق پارکت و لمینت در نوع استفاده از کف سابی ( استفاده از ساب و لاک ) است در پارکت این کار برای نو سازی و تعویض رنگ پارکت میتواند به صورت حرفه ای کار شود ولی در لمینت این قابلت را ندارد .

و تفاوت دیگر  قیمت ها است که لمینت قیمت بسیار مناسب تری در مقابل  قیمت پارکت دارد . خلاصه لمینت هزینه مناسب تری نسبت به پارکت  چوبی دارد ولی چون از لحاظ ظاهر همان حس چوب را میدهد به عنوان لمینت  و پارکت از این محصول یاد میشود و میزان مقاومت  این محصول در مقابل رطوبت و سایش بیشتر بوده و تنوع بسیار بالای در انتخاب رنگ و جنس و طرح دارد . و پارکت کاملا از چوب طبیعی بوده و حس چوب  را بیشتر القا کرده و قابلیت تغییر رنگ و نو سازی را دارد .

نوشته :صفریان

معیار انتخاب لمینت پارکت  با کیفیت :

در انتخاب لمینت و پارکت دو موضوع خیلی مهم است یک درجه کیفی سطح رویه لمینت و پارکت hdf ،همان درجه کیفی ACمیباشد  هر چه قدر میزان AC بیشتر باشد آن لمینت در مقابل سایش و ضربه و خط مقام تر است معمولا درجه کیفی 3 تا 5 بسیار مناسب میباشند .

مورد بعدی در  انتخاب بهتر لمینت و پارکت بررسی کلیک های چهار طرف لمینت و پارکت میباشد به تصویر  زیر دقت فرمایید :

همانطور که در تصویر ملاحظه میفرمایید کلیلک لمینت در واقع به شیار هایی که گفته میشود که لمینت و پارکت به صورت پازلی توسط این شیار ها در هم قفل شده و نصب میشوند و از چهار طرف این شیار ها و جود دارد .و در جایی که به انتها دیوار ها و مکان های مسدود کننده میرسد لمینت و پارکت توسط ابزار هایی مثل (فارسی بر ) ها برش و نصب میشوند . دو ر تا دور دیوار ها توسط قرنیز ها و ابزار های پارکت میت میانه و اسکوتی و غیره مهار میشوتد .بنابراین لایه رویی لمینت که hdf سخت میباشد مقاومت خود را حفظ کرده ولی فضاهایی درزی را کلیلک ها هستند که باید اجازه ورود رطوبت و خاک و غیره را برای جلوگیری از تخریب لمینت ندهند .بنابراین این کلیک ها حتما باید ویژگی های خاصی داشته باسند یکی از ویژگی ها که بسیار مهم است پارافین داخل و روی کلیک هاست .دومین مورد مهم دابل کلیک بودن این کلیک ها میباشد. بنابر این زمانی که برای خرید این محصول اقدام میکنید اول AC  آن را چک کرده و بعد آن در مورد کلیک ها بپرسید .در ایران لمینت و پارکت های داخلی و ایرانی به علت خو دکفایی در ساخت این محصول بسیار  دقت زیادی به عمل آمده است .در مورد پارکت و لمینت های چینی و ترک و وارداتی گزینه ای مختلفی وجود دارد .

اشتراک گذاری

لطفا امتیاز بدهید.
/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *