موکت چیست
برای دیدن آلبوم کاغذ دیواری کلیلک کنید

موکت چیست ؟

موکت چیست ؟امروز میخواهیم در مورد کف پوش موکت مقاله ای کامل ارایه بدهیم و موکت چه نوع کف پوشی است ، آیا موکت میتواند جایگزین کف پش های دیگر چه از نظر زیبایی و چه از نظر کاربردی شود .

سوال اول موکت چیست؟

موکت نوعی کف پوش با الیف بافته شده میباشد که این الاف هز مواد مصنوعی و پلیمر ها تشکیل شده است . بافت های موکت در انواع مختلف بافت های از نوع لوپ و کات و ترکییب این دو نوع میباشد . موکت را مایتوان از نظر دسته بندی و و از نظر کیفیت به چند دستعه تقسیم کرد . موکت های از نظر کاربردی به دو دسته :

موکت های اداری تجاری و هتلی

موکت های مسکونی

موکت های مسکونی : موکت های مسکونی اغلب به صورت موکت های از نوع کات با الیاف پلی پروپلین و پلی آمید میباشد . این نوع بافت موکت ، باعث میشود موکت های  آن میزان گرما و نرمی را در خود داشته باشند . از زمان های قدیم موکت به عنوان کف پوش بسیار عالی در منازل استفاده میشده ، مخصوصا موکت ، موکت های ایرانی بهترین موکت ها در  جهان میباشند .موئکت های مسکونی از نوع بافت های کات آن میزان نرمی برای زیر پا را فراهم میکند و موکت های میتوانند عایق های بسیار عالی برای گرما و سرزما به شمار بروند. ار موکت میتوان به عنوان عایق صوتی نیز استفاده کرد . مثلا در اتاق هی خوانندگی و موزیمک یکی از کف پوش های بسبر مناسب برای جلوگیری از بیرون رفتن صدا میتواند موکت باشد . موکت  های مسکونی در ایران در انواع برند های مختلف  تولید میشوند مثل موکت های شرکت ظریف مصور ، موکت پالاز و موکت آرتا ، موکت سپاهان و موکت های شرکت همدان و غیره . موکت های مسکونی در فضا های کاربردی مثل ، موکت اتاق کودک ، موکت های اتاق خواب ، موکت های هال و پذیرایی باید ببا شناخت و دقت انتخاب شوند . بنابراین ما نیاز داریم که این موکت را بشناسیم و نوع الیف به کار برده را آشنا شویم بنابر این در این مقاله سعی میکنیم انواع موکت و کارایی ایمن موکت را به شما معرفی کنیم .

 انواع موکت ها از نظر بافت:

موکت ها از نمظر بافت به دو دسته موکت هایی با بافت لوپ و کات تقسیم میشوند و موکت هاایی با بافت لوپ معمولا مقاومت بیشتری نسبت به موکت هایی با بافت کات دارند . موکت های بافت کات در مصارف مسکونی استفاده میشوند . موکمت لا بافت لوپ در مصارف  اداری استفاده میشود .

چگونه موکت را بشوریم ؟

موکت های از نظر توع جنس و تولید چه کارخانه ای قابلیت شستشو دارد . معمولا موکت های شرکت ظریف مصور و موکت های پالاز را میتوان در قالیشویی ها شست .

لکه روی موکت را چگونه از بین ببریم ؟

موکت  اگر لکه بشود میتوان با محلول ترکییب آب و صابون و مقداری کمی جوش شیرین و سرکه از بین برد . در ابتدا باید حتما صابون را رانده کنید و یار  از پدر صابون استفاده کنید و مقداری سرکه و آب و جوش شسرین در حرارت ملایم گذاشته به طوری که مواد داخل  ریز صابونی حل شود و بعد کاملا با هم زن بهم بزنید . این ترکیب قوی ترین لک ها  را از روی مبل و موکت و فرش پاک  میکند .

انواع جنس موکت ها ؟

موکت ها از نظر تولید به چند دسته تقسیم میشوند .

 موکت از جنس پلی پرو پیلن :

موکت ها از جنس پلی پرو پیلن بیشتر در مصارف خانگی استفاده میشوند . موکت های اتاق خواب موکت های مسکونی . این نوع جنس آنتی باکتریال میباشد و نوع نخ آن بسیار ظریف و نرم میباشد .

موکت از جنس پلی آمید :

یکی از بهترین جنس ها موکت ، و با دوام و گران ترین موکت از جنس پلی آمید و نایلونی میباشد و قدرت تردد این  نوع موکت ها بسار بالا است . این نوع نخ را و معمولا مواد را در موکت های اداری ، موکت های هتلی و موکت های در فضا های پر تردد استفاده میشود .

موکت ها زجنس پلی آمنید داری قابلیت ارتجاعی بالا و مقاومت زیاد در برابر تردد میباشند .

در واقع موکت پوششی مناسبی برای استفاده از کف و عایق مناسب گرما و سرما میباشد .

موکت از جنس پلی استر :

موکت از جنس پلی استر نیز موکت های با دوامی میباشد . از این موکت های و بیس این موکت بیشتر برای موکت های چاپی استفاده میشود . موکت از جنس پلی استر  ها عموما داری قدرت بسیار بالایی در مقابل حساسیت نیز کمباشند . این نوع موکت های از نظر رنگ بندی بسار متنوع میباشند .

مزایای استفاده از موکت :

1)موکت  عایق  صوتی و حرارتی :

موکت به عنوان  کف پوش عایق بسیار مناسبی برای حرارت و صوت میباشند . وجود لایه نمدی به کار رفته در موکت ها یک بستر عایق حرارتی را به وجود میآورد . موکت ها هچنین با داشتن چند لایه این بستر را محکم تر میکنند .

2) موکت عایق صوتی :

موکت ها میتواند عایق صوتی بسیار مناسبی برای  صدابا شد .

3) تنوع موکت  در طرح ها و رنگ های مختلف :

موکت ها از نظر جنس و رنگ دارای تنوع خوبی هستند و در فضا ایجاد آرامش میکنند .

4)ایجاد بستر امن برای کودکان و بزرگ سالان با موکت :

موکت ها از نظر محیط امن بسار مناسب برای کودکان و بزرگ سالان میباشند .

 

5) استفاده از موکت به عنوان کف پوش های اداری و تجاری :

یکی از مزایای استفاده از موکت ها استفاده از در فضا های اداری و تجاری میباشد . این موکت ، موکت ها بنا بر جس مورد استفاده میتوانند در مکان های پر تردد و کم تردد استفاده شوند .

6) استفاده موکت به عنوان کف پوش مناسب برای صندلی های چرخ دار :

موکت های با جنس پلی امید و موکت با بافت لوپ یکی از بهترین گزینه ها برای صندلی ها اداری و چرخ دار میباشد .

7) موکت هایی با ویژگی الکترسته ساکن :

یکی از کاربر د های موکت ها   موکت ضد الترسته ساکن میباشند . البته باید دقت شود که موکت هایی از جنس ضد التریسته سامن باید با آگاهی بسار انتخاب شوند .

8) موکت ها برای استفاده ابه روی پله ها :

یکی از مهمترین کف پوش های روی پله را متیوان به موکت فرش ها اشاره کرد .

 

کاربرد  موکت در فضا ها و معماری:

موکت ها از نظر کاربرد د فضا و معماری به چند دسته تقسیم میشوند :

  1. موکت های اداری :

  2. موکت های هتلی
  3. موکت های مسکونی
  4. موکت های نمایشگاهی

موکت ها اداری :

موکت های اداری یکی از مهمترین انتخاب نوع کف پوش های اداری میباشد . موکت های اداری از نظر جنس و نوع جحنس به دسته هاس مختلفی تقسیم میشوند .

1) موکت های اداری از نوع رولی

2) موکت ادرای تایل

موکت های اداری رولی :

موکت های اداری رولی به صورت رول موکت بوده و معمولا در ایران موکت های اداری یه یه صورت سفارشی در عرض هی 4 و یا به صورت عمومی همان عرض ثابت سه میباشند . این نوع موکت اداری به صورت رول میباشند .

موکت ادرای تایل آ

همان  طور که از اسم این موکت های اداری  مشخص است این موکت های به صورت تایل میباشند و به صورت قطعه ای و پازلی در کنار همدیگر چیده میشوند

معمولا موکت های تایل اداری به صورت  تایل هلی 50 در 50 استاندارد میباشد .

 

موکت های تایل یک خاصیت مهم دارد و آن این است که موکت های تایل هم دز فضا های اداری و هم در فضا های مسکونی چیده میشود . و تنوع در رنگ و نوع قطعات ترکیبی میتواند دست کار فرما را باز نگه دارد .

موکت  پوشی است که در اکثر موارد از نظر هزینه و کاربرد آسان میباشد . موکت  به رنگ صدفی و موکت به رنگ طوسی و کرم دارای طرف دار میباشد .

شهر موکت ایرانی نمایندگی موکت ظریف مصور ، نمایندگی موکت آرتا وپالاز میباشد .  انتخای موکت باید حتما با توجه به آگاهی صورت بپذیرد .

موکت فروشی ، باید تمامی نمونه های محصولات موجود را داشته باشد تا مشتریت به راحتی بتواندد موکت مورد نظر خو درا انتخاب کنند . در موکت فروشی ها معمولا نمونه های موکت به صورت سمپل دستس در اختیار مشتریان اداری قرا میگیرد که بعد از مشورت میتواندد موکمت خود را سفارش دهند .

موکت  های معروف ظریف مصور:  

موکت رویال ظریف مصور ، موکت هرمس ظریف مص.ر ف موکت رویال کلاستیک ظریف مص.ور ، موکت هرمس ظریف مصور ، موکت یونیک ظریف مصور ، موکت آیسو ظریف مصور ، موکت آیهان ظریف مصور ، موکت الگلی ظریف مصو ر، موکت آیهان ظریف مصور ف موکت مونترال اداری ظریف مصور ق موکت ارزان ظریف مصور

 موکت پالاز :

موکت کات بی  پالاز موکت ، موکت کات  زیبا پالاز موکت ريال
موکت الماس  پالاز موکت ،
موکت پونه پالاز موکت ، موکت پینه پالاز موکت ، موکت یاسپالاز موکت ، موکت یاسمن پالاز موکت

موکت های اداری معروف :

موکت ادرای مونترال ، موکت اداری پونه ، موکت اداری آیسو ، موکت اداری آیهان  ، موکت اداری رها ، موکت اداری

تایل ، موکت ادرای شبنم ، موکت اداری پتینه

موکت فروشی :

در فروشگا های موکت فروشی ، دزر شهر موکت ایرانی  همواره سعی  شده است. نمونه های با کیفیت موکت را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهیم تا بتواندد به راحتی انتخاب خود را انجام بدهند .

شهر موکت ایرانی کلیه مناطق تحت پوشش ،  موکت فروشی د رتهران سر ، موکت فروشی در شهران ، موکت فرئشی در شهرک گلستا ، نمایندگی موکت پالاز در غرب و نمایندگی موکت ظریف مصور در شرق را پوشش میدهد .

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

لطفا امتیاز بدهید.
/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *